Ілля Ілліч Мечников

Наука може і повинна в майбутньому дарувати людям щасливе існування

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Пам'ятник великому земляку
Пам\

Поділитися новиною:

Пам'ятник великому земляку

Історія створення пам’ятника І.І.Мечникову в Дворічній

Напередодні 160-ї річниці з дня народження Нобелівського лауреата І.І.Мечникова, в 2005 році, робота по вшануванню пам’яті про сім’ю Мечникових в нашому районі активізувалася. Тоді було відкрито біля приміщення районного Будинку культури пам’ятний знак: погруддя вченого з гіпсу, виготовлений з граніту за проектом харківського скульптора Сергія Ястребова. Це був подарунок мешканцям Дворічанщини від нашого земляка Ф.С. Балєва

Оргкомітет музею «Наш великий земляк І.І. Мечников – Громадянин світу» у 2017 році направив звернення до Дворічанської селищної ради щодо необхідності законодавчого оформлення землі, на якій встановлено пам’ятний знак Мечникову, та завершення його скульптурної композиції. Необхідність такого звернення виникла тому, що роботи по встановленню пам’ятника в 2005 році не були завершені, документального його оформлення для внесення в реєстр культурних пам'яток Харківщини не було зроблено. На жаль, до теперішнього часу питання не вирішено.

Оргкомітет музею підтримує тісні зв’язки з Федором Сергійовичем Балєвим, який дуже зацікавлений в завершенні спорудження пам’ятника в Дворічній. Цьому він присвятив свій вірш «ЗВЕРНЕННЯ ДО І.І.МЕЧНИКОВА. На честь спорудження пам’ятника вченому в селищі Дворічна».

Web-адреса: mechnikov.dvorichna-vo.gov.ua/news/id/12360 | Переглядів: 149Дата публікації: 11:46 25.03.2020