Ілля Ілліч Мечников

Наука може і повинна в майбутньому дарувати людям щасливе існування

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Ми презентуємо район!
Ми презентуємо район!

Поділитися новиною:

Ми презентуємо район!

В Харківському обласному туристсько-інформаційному центрі 22 січня о 10 годині відбувся круглий стіл на тему «Сьогодення Національного природного парку «Дворічанський» та перспективи його розвитку»

Про життя Парку та його унікальність розповіли гостям директор НПП «Дворічанський» Височин Максим Олегович, старший науковий співробітник Банік Михайло Вікторович та доцент кафедри фізичної географії та картографії ХНУ ім.В.Каразіна Сєнная Олена Іванівна.

Гостям були продемонстровані презентації про Парк, які супроводжувались розповіддю про унікальність крейдяних відслонень, рідкісні види рослинного та тваринного світів, а також про можливості насолоджуватись цією дивовижною природою не шкодячи їй.

Директор Дворічанського ЦДЮТ Бервено Ольга Миколаївна розповіла про співпрацю ЦДЮТ з нацпарком «Дворічанський», а методист Дворічанського ЦДЮТ Бабай Людмила Василівна інформувала присутніх про просвітницьку роботу  з питань екології, зокрема, про участь у всеукраїнських фотоконкурсах.

Для виховання підростаючого покоління необхідно щоб кожна дитина у повній мірі реалізувала свої таланти і здібності, які для багатьох можуть стати головним шляхом у житті. Масштабність, актуальність та перспективність завдань, пов’язаних з розвитком екологічного краєзнавства, потребує пошуку нових підходів до організації цього важливого напрямку позашкільної роботи з учнівською молоддю.

Вихованці гуртків ЦДЮТ постійно беруть участь у районних, обласних та всеукраїнських акціях, експедиціях та конкурсах, в багатьох з яких вони стали переможцями.

Протягом останніх років ми здобули цілий ряд перемог, пов’язаних з еколого-краєзнавчою роботою: неодноразові  призери Всеукраїнської природоохоронної акції «Птах року», переможці виставок писанкарства та «Новорічна композиція», переможці обласного етапу конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник», еколого-краєзнавчої естафети «Малі річки – життя України». Чотири роки поспіль наші вихованці – переможці  фотоконкурсу «В об’єктиві натураліста».

Наші вихованці постійно представляють Харківську область на різних Всеукраїнських  юнацьких фотоконкурсах. Ми горді тим, що змогли показати всій Україні неповторні куточки рідного Дворічанського краю, і тепер, про нас знають всі. І наше завдання – зберегти його чарівність і самобутність. Над цим і продовжує працювати колектив Дворічанського ЦДЮТ.

Ми намагаємося забезпечити оптимальні умови для творчої самореалізації учнівської молоді, педагогічної підтримки юних обдарувань у процесі науково-дослідницької діяльності. Зростає кількість учасників і переможців МАН. Приємно відзначити, що переважна більшість тематики дослідницьких робіт пов’язана саме з екологічними та краєзнавчими матеріалами. Ці дослідження тісно пов’язані з діяльністю НПП «Дворчанський».

В нашому ЦДЮТ склалася система екологічно спрямованого та краєзнавчого виховання дітей та молоді. Найбільш популярними серед дітей є гуртки туристсько-краєзнавчого та екологічного спрямування. Їх кількість зростає.

Ми разом із НПП «Дворічанський» займаємося просвітницькою, природоохоронною, екологічною роботою в районі. Ми шукаємо і знаходимо собі союзників у цій роботі. Це, зокрема, науковці університету імені Каразіна, які протягом багатьох років працюють з нами: це спільні походи, навчальні лекції у закладах освіти, під час яких школи отримали в подарунок наочність для уроків біології та географії.

Декілька років тому працювала спільна науково-дослідницька експедиція вчених університету та учнів Дворічанського ліцею по дослідженню флори і фауни крейдяних гір. З нами співпрацюють університет імені Каразіна, інститут імені І.І. Мечникова, обласна організація «Екологічна ліга», обласна Станція юних туристів.

Екологічне краєзнавство як одна з найважливіших частин шкільного краєзнавства є одним із джерел збагачення учнів знаннями про рідний край, його природу і виховання дбайливого ставлення до неї. Учнівськими колективами закладів освіти району під керівництвом ЦДЮТ проводиться значна природоохоронна, краєзнавча та туристська робота.

У нас є реальні перспективи створення інфраструктури для відпочиваючих. ЦДЮТ став фіналістом конкурсу міні-проектів «Разом у майбутнє» з проектом по створенню дитячого оздоровчого табору екологічного спрямування «Білі гори». На даний момент ми разом з науковцями НПП «Дворічанський» працюємо над створенням наметового табору еколого-краєзнавчого спрямування «Стежками І.І. Мечникова».

Ми маємо вже практичні результати. В 2017 році ми виграли грант, придбали 25 велосипедів і активно розвиваємо екологічний  велотуризм. На базі ЦДЮТ створено відповідні гуртки. Починаючи з 2015 року за ініціативи лідерів учнівського самоврядування та районної державної адміністрації до Дня туризму в районі проходить єдиний велодень. В цьому році наша команда вже бере участь в обласних змаганнях з велосипедного туризму серед учнівської молоді.

Розроблений туристський маршрут по мечниківських місцях, бо саме в нас народився всесвітньо відомий мікробіолог І.І.Мечников, перший Нобелівський лауреат Слобожанщини. Його батьківщина – село Іванівка.

Досягти вагомих результатів у вихованні екологічносвідомої молоді можна лише завдяки спільним зусиллям всіх гілок влади, громадських організацій, розвитку творчих інтересів учнівської молоді з різних напрямків краєзнавства, науково-дослідницької і природоохоронної роботи, виховання поваги і бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу, природи рідного краю.

 

Про розширення напрямків діяльності музею Дворічанського ЦДЮТ  «Наш великий земляк І.І. Мечников – Громадянин світу» також ішла мова 22 січня в Харківському обласному туристсько-інформаційному центрі. За круглим столом 12 годині зібралися представники ВУЗів, наукових бібліотек, туристських фірм, музеїв, засобів масової інформації Харкова.

З презентацією про історію створення, діяльність та перспективи розвитку музею присутніх ознайомили директор ЦДЮТ Бервено О.М. та методист закладу Бабай Л.В.

Зусиллями ЦДЮТ за підтримки громадськості району за один рік було створено музей, для зміцнення його матеріально-технічної бази залучені спонсорські та благодійні внески від сільських рад та господарств району. На ці кошти придбані будівельні матеріали та обладнання для музею і художньої школи, так як в Дворічанському районі її до цих пір не було.

Наш музей є важливим засобом навчально-виховної роботи, формування всебічно освіченої особистості, виховання патріотів українського народу.

На сьогоднішній день розроблено Стратегічний план розвитку музею «Наш великий земляк І.І. Мечников – Громадянин світу» на 2017/2027 роки. Він передбачає поширення знань про вченого, залучення до музею широкого загалу відвідувачів, забезпечення повноцінного функціонування музею як наукового та культурно-просвітницького центру.

Музей повинен стати центром спілкування науковців, обдарованої молоді, він має стимулювати юних науковців до вивчення історії рідного краю.

До 2013 року в Московській області в Петрово-Дальному існував прекрасний музей, в який усі шанувальники І.І.Мечникова передавали цінні матеріали . Він був створений вченим-ентузіастом Віктором Дмитровичем Нікітіним. Тривалий час цей Музей І.І.Мечникова був місцем проведення травневих конференцій пам’яті вченого і місцем обговорення важливих матеріалів, в тому числі, друкованих. Але не так давно, після смерті В.Д.Нікітіна, цей музей закрили і експонати передали до Інституту вакцин і сивороток ім. І.І. Мечникова. На жаль, до цього часу вони не виставлені в експозиції. Тож, у нас є намір зробити центром спілкування вчених-послідовників та дослідників життя великого вченого і обдарованої молоді нашу Дворічанщину.

Є цікава пропозиція учасників міжнародної конференції про створення літнього наметового табору екологічного спрямування «Стежками Іллі Мечникова» з повною інфраструктурою та комплексом спортивно-розважальних послуг для активного відпочинку молоді, підтримки організованої туристсько-оздоровчої і екскурсійної роботи серед дітей та підлітків під час проведення екскурсій за туристським маршрутом «Мечниківськими місцями Дворічанщини».

Перспектива нашої роботи – це координація роботи науковців області, України та творчої, обдарованої молоді на базі нашого музею з питань вивчення спадщини Мечникова та популяризації його ідей. В травні 2018 року за підтримки науковців області ми плануємо проведення Міжнародного наукового форуму «Свято наукових нагород», який буде присвячений 110-й річниці вручення І.І. Мечникову Нобелівської премії.

Для увіковічення пам’яті нашого великого земляка розроблений Статут Міжнародного благодійного фонду пам’яті І.І. Мечникова.

Ми взяли участь в проекті створення Міжнародної електронної книги пам’яті “Мечников – світу, народи світу – великому сину».

За останні роки ми активізували співпрацю з багатьма навчальними закладами. Форми нашої співпраці різні:

  • Викладачі ВУЗів є консультантами і кураторами для учнів нашого району в різних секціях територіального відділення МАН;
  • Консультації та допомога в наповнюваності матеріалами новоствореного музею на базі ЦДЮТ;
  • Рекомендації щодо оформлення експозиції музею відповідно до європейських стандартів.

В цьому нам допомагають наші друзі, вчені-послідовники І.І.Мечникова з різних країн світу.

Серед них професор Гвен Рендольф (США), доктор Ілля Стамблер (Університет Бар-Ілан, Ізраїль), доктор Люба Вікански (Тель-Авів, Ізраїль), директор інституту історії медицини Ризького університету ім. Страдиня, заступник директора по науці Музею історії медицини, доктор медичних наук, професор Юріс Салакс (Рига, Латвія), історик і публіцист Семен Рєзнік (США).

Отже, почавши з маленького музею ми  вийшли на район, область, Слобожанщину, на всю Україну. Про нас знають далеко за її межами.

Учасники круглого столу зацікавились новою для них інформацією, подарували експонати для музею, виявили бажання відвідати наш чудовий край.

О. Бервено, директор Дворічанського ЦДЮТ

Альбом: Ми презентуємо район!
Альбом: Ми презентуємо район!
Альбом: Ми презентуємо район!
Альбом: Ми презентуємо район!
Альбом: Ми презентуємо район!
Альбом: Ми презентуємо район!
Альбом: Ми презентуємо район!
Альбом: Ми презентуємо район!
Web-адреса: mechnikov.dvorichna-vo.gov.ua/news/id/12302 | Переглядів: 91Дата публікації: 20:58 22.01.2018